Maj 2023

NOWE KONTAKTY

We  wtorek 16 maja 2023 r. dziekan, prodziekani Wydziału Technologii Żywności oraz koordynator dyscypliny technologia żywności i żywienia gościli prof. Dana Cristiana Vodnara - prorektora ds. nauki z University of Agricultural Sciences and Veterinary Medicine (https://www.usamvcluj.ro/en/) w Cluj-Napoca w Rumunii. Prof. Vodnar jest jednocześnie pracownikiem Faculty of Food Science and Technology.

W trakcie wizyty gość zapoznał się z funkcjonowaniem i wyposażeniem Wydziału. Okazuje się, że nasze wydziały prowadzą badania nie tylko z tych samych obszarach nauki, ale tematyka tych prac i projektów jest niemalże identyczna. Podobne są także programy studiów, co istotnie ułatwia wymianę zarówno studentów, jak i kadry. Dlatego też, serdecznie zapraszamy do kontaktu pracowników zainteresowanych wyjazdem na staż naukowy czy dydaktyczny (np. w ramach programu Erasmus) lub podjęciem współpracy naukowej z uniwersytetem w Cluj-Napoca.