WSPIERAMY, POMAGAMY!!!

02.02.2022

Na pewno nie ma wśród nas osoby, która nie usłyszałaby o tym, co dzieje się obecnie za naszą wschodnią granicą. Dlatego, w związku z rozwijającą się dramatyczną sytuacją u naszych sąsiadów, postanowiliśmy przyłączyć się do zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla ludności Ukrainy. Chcemy okazać nasze wsparcie wszystkim potrzebującym, a w szczególności rodzinom 73 studentów z Ukrainy studiującym na naszej Alma Mater.

Każdy z nas działając w pojedynkę może bardzo niewiele, razem (co już nie raz pokazaliśmy!) możemy zdziałać bardzo dużo.

Zbiórka rozpocznie się już od dziś (25.02.2022). Jeśli ktoś z Państwa ma chęć i możliwość przyłączyć się do zbiórki zapraszamy do pokoju Samorządu (pokój 0.36P za salami wykładowymi) lub do pozostawienia rzeczy w wyznaczonym miejscu obok portierni.

Liczymy na wszelką pomoc.

Potrzebne będą przede wszystkim:

• koce, śpiwory, karimaty, materace

• ubrania damskie, męskie i dziecięce, płaszcze przeciwdeszczowe,

• bielizna, pieluchy dla dzieci i dorosłych, artykuły higieny intymnej

• ręczniki, pościel

• artykuły higieniczne (mydła, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczotki do włosów, szczoteczki do zębów

• naczynia kuchenne wielorazowe (kubki, talerze, miski, sztućce)

• środki antyseptyczne i dezynfekujące, leki, bandaże, plastry, zestawy medyczne, maseczki

• Żywność trwała:

o przede wszystkim produkty o długiej dacie ważności, suche, puszkowane

o woda

o produkty do szybkiego przygotowania

o żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne

• Zapałki, świece, baterie,

• Nie zapomnijmy również o zwierzętach, które także są w ciężkiej sytuacji (karma sucha, koce, ręczniki).

Wszystkie zebrane artykuły zawieziemy na Stadion Miejski im. H. Reymana, skąd trafią do Lwowa. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zawieźć jakieś artykuły bezpośrednio na Stadion, to można to zrobić od dziś (od 12:00 do 20:00). Wejście na stadion znajduje się od strony parkingu na ul. Reymonta.

Osoby które chcą wesprzeć akcję finansowo proszone są o skorzystanie z udostępnionej puszki lub przelew na konto (nr ten sam co do akcji Szlachetna paczka).

Z góry dziękujemy za każdą pomoc i mamy nadzieję, że choć trochę przyczynimy się do poprawy sytuacji u naszych Sąsiadów.