Wyniki konkursu na stanowisko stypendysty

19.08.2024

Stypendium naukowe dla studenta/doktoranta w projekcie badawczym pt. „Sardynki i szproty jako źródło składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego w badaniach in vitro in vivo” (G1728/WTŻ/21-24 UMO-2020/39/I/NZ9/02959)

Przyjmowanie zgłoszeń: do 04.09.2024 r.

Rozstrzygnięcie: do 09.09.2024 r.

Organizator: Kierownik projektu „Sardynki i szproty jako źródło składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego w badaniach in vitro in vivo”

Nazwa stanowiska: stypendysta - stypendium naukowe finansowane ze środków Narodowego Centrum Nauki

Okres pobierania stypendium: czas określony 10 miesięcy

Nazwa jednostki: Wydział Technologii Żywności, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Wymagania kwalifikacyjne:

1. tytuł magistra (technologii żywności lub dietetyki), w trakcie szkoły doktorskiej
  2. być gotowym/ą pracować na rzecz projektu w wymiarze średnio 15-20 godzin tygodniowo;
  3. umiejętność: samodzielnego wykonywania podstawowych analiz chemicznych; aktywności antyoksydacyjnej, obsługi urządzeń laboratoryjnych np., spektrofotometru, cieplarki, inkubatora,
  4. umiejętność przygotowania materiału badawczego do badań na liniach komórkowych oraz analizy na pozyskanym materiale z doświadczeń na liniach komórkowych
  5. możliwość udziału w doświadczeniach ze zwierzętami laboratoryjnymi (posiadanie szkolenie w zakresie uczestnictwa w wykonywaniu procedur).
  6. umiejętność pracy w zespole.

Inne wymagania:

1. znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne studiowanie specjalistycznych prac naukowych, współudział w przygotowaniu publikacji oraz ustną prezentację wyników na konferencjach międzynarodowych;
  2. samodzielność i wysoka motywacja w realizacji zadań badawczych;
  3. dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole;

Opis zadań:

1. przygotowanie materiału do badań na liniach komórkowych, udział w badaniach na liniach (hodowla, pozyskiwanie materiału do dalszych badań)
  2. uczestniczenie w doświadczeniu ze zwierzętami, pomoc w analizach materiału pozyskanego z doświadczeń z udziałem zwierząt laboratoryjnych.
  3. Pomoc w zestawianiu wyników uzyskanych badań

Warunki pobierania stypendium:

1. wynagrodzenie w formie stypendium naukowego kwocie 2100 zł brutto miesięcznie;
  2. data rozpoczęcia prac w projekcie: 1 października 2024 r.
  3. okres pobierania stypendium: 10 miesięcy

Wymagane dokumenty:

1. CV wraz z danymi kontaktowymi oraz opisem doświadczenia naukowego (udział w projektach naukowych, publikacjach, naukowe wystąpienia ustne i abstrakty na konferencje naukowe, stypendia naukowe, członkostwo w naukowych organizacjach studenckich, nagrody, wyróżnienia itp.)
  2. krótki list motywacyjny określający zainteresowania badawcze oraz kompetencje do realizacji zadań w projekcie;
  3. kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych (potwierdzone z oryginałem), zaświadczenie o ukończeniu studiów magisterskich, zaświadczenie o statusie studenta studiów III stopnia lub statusie studenta co najmniej czwartego roku studiów jednolitych studiów magisterskich. Dokument potwierdzający status studenta/doktoranta (np. zaświadczenie z właściwej uczelni wyższej lub innej jednostki);
  4. podpisaną klauzulę RODO dostępną na stronie https://iod.urk.edu.pl/zasoby/184/klauzula_art13_rekrutacja_pracownikow.pdf.

Wymagane dokumenty należy przesłać w formie jednego pliku PDF. Plik musi zawierać skany (lub czytelne zdjęcia) podpisanych dokumentów (wszystkie dokumenty w jednym pliku).

Plik należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: aneta.kopec@urk.edu.pl

Komisja może skontaktować się z najlepszymi kandydatami i zaprosić ich na rozmowę kwalifikacyjną przy użyciu technik internetowych lub bezpośrednio  na Wydziale Technologii Żywności UR.

Stypendia zostaną przyznane na podstawie decyzji Komisji stypendialnej, powołanej w oparciu o „Regulamin przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” z dn. 14.03.2019 r.

AKTUALIZACJA 09-09-2024

W załącznikach poniżej protokół z posiedzenia komisji rekrutacyjnej wraz z wynikami

Protokół - wyniki