Maj 2019
Udostępnij:

XVIII Ogólnopolskie Dni Owada


Pod hasłem „Ratujmy owady” w dniach od 31 maja do 2 czerwca br., w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 54) odbywać się będą XVIII Ogólnopolskie Dni Owada.

W trakcie wydarzenia prezentowane będą kolekcje żywych owadów egzotycznych i krajowych - szkodników, owadów wodnych, koprofagów, owadów społecznych, leśnych i drapieżnych. Dodatkowo zobaczyć będzie można  kolekcję roślin owadożernych z Ogrodu Botanicznego UJ, owady preparowane, obrazy ze skrzydeł motyli oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Zaprezentowana zostanie kolekcja motyli z Muzeum Arthropoda w Bochni, kolekcja motyli egzotycznych z Motylarni w Czaplach Wielkich. Niewątpliwą atrakcję w tym roku stanowić będzie prezentacja żywych motyli!  Ponadto w programie zaplanowano prezentację opatrunków biochirurgicznych na trudno gojące się rany, a także produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego. Na najmłodszych jak co roku czekać będzie wiele atrakcji –  m.in. „owadzie” tatuaże, „owadzia” wróżka, zabawy plastyczne oraz warsztaty tworzenia owadów z materiałów recyklingowych.

Piątek będzie dniem edukacyjnym, podczas którego odbywać się będzie wiele ciekawych wykładów (m.in. na temat tego, dlaczego chronimy bzygi, czy na temat owadów znajdujących się w sieci Natura 2000), a także warsztaty dla przedszkoli.

Na wykłady i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 12 662 51 75;  lub utw@urk.edu.pl).

Organizatorzy XVIII Ogólnopolskich Dni Owada informują, że przebieg wydarzenia będzie dokumentowany poprzez fotografowanie, wykonywanie nagrań video i audio. Utrwalony obraz
i dźwięk będzie wykorzystany do zamieszczenia na stronie internetowej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie i na portalach społecznościowych Uczelni.

Udział w wydarzeniu  jest dobrowolny. Wejście na teren budynku, w którym odbywają się poszczególne punkty programu XVIII Ogólnopolskich Dni Owada jest równoznaczny z wyrażeniem przez uczestnika zgody na rozpowszechnianie jego wizerunku utrwalonego podczas imprezy oraz oznacza zwolnienie organizatorów z odpowiedzialności związanej z wykorzystaniem tych materiałów.

PROGRAM OGÓLNOPOLSKICH DNI OWADA 2019

 

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
al. Mickiewicza 21
31-120
Kraków
rector[a]urk.edu.pl
12 662 42 51
12 633 62 45
NIP: 675 000 21 18
REGON: 000001815
ESP: /URKRAKOW/skrytka
© 2020 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki URK