Sierpień 2024
Udostępnij:

Konkurs na stanowisko stypendysty (stypendium naukowe dla studenta/doktoranta) w projekcie badawczym pt. „Sardynki i szproty jako źródło składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego w badaniach in vitro in vivo” (G1728/WTŻ/21-24 UMO-2020/39/I/NZ9/02959)


 

Przyjmowanie zgłoszeń: do 04.09.2024 r.

Rozstrzygnięcie: do 09.09.2024 r.

Organizator: Kierownik projektu „Sardynki i szproty jako źródło składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego w badaniach in vitro in vivo”

Nazwa stanowiska: stypendysta - stypendium naukowe finansowane ze środków Narodowego Centrum Nauki

Okres pobierania stypendium: czas określony 10 miesięcy

Nazwa jednostki: Wydział Technologii Żywności, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Wymagania kwalifikacyjne:

1)      tytuł magistra (technologii żywności lub dietetyki), w trakcie szkoły doktorskiej

2)      być gotowym/ą pracować na rzecz projektu w wymiarze średnio 15-20 godzin tygodniowo;

3)      umiejętność: samodzielnego wykonywania podstawowych analiz chemicznych; aktywności antyoksydacyjnej, obsługi urządzeń laboratoryjnych np., spektrofotometru, cieplarki, inkubatora,

4)       umiejętność przygotowania materiału badawczego do badań na liniach komórkowych oraz analizy na pozyskanym materiale z doświadczeń na liniach komórkowych

5)      możliwość udziału w doświadczeniach ze zwierzętami laboratoryjnymi (posiadanie szkolenie w zakresie uczestnictwa w wykonywaniu procedur).

6)      umiejętność pracy w zespole.

 

Inne wymagania:

1)      znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym samodzielne studiowanie specjalistycznych prac naukowych, współudział w przygotowaniu publikacji oraz ustną prezentację wyników na konferencjach międzynarodowych;

2)      samodzielność i wysoka motywacja w realizacji zadań badawczych;

3)      dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole;

Opis zadań:

1)      przygotowanie materiału do badań na liniach komórkowych, udział w badaniach na liniach (hodowla, pozyskiwanie materiału do dalszych badań)

2)      uczestniczenie w doświadczeniu ze zwierzętami, pomoc w analizach materiału pozyskanego z doświadczeń z udziałem zwierząt laboratoryjnych.

3)      Pomoc w zestawianiu wyników uzyskanych badań

Warunki pobierania stypendium:

1)      wynagrodzenie w formie stypendium naukowego kwocie 2100 zł brutto miesięcznie;

2)      data rozpoczęcia prac w projekcie: 1 października 2024 r.

3)      okres pobierania stypendium: 10 miesięcy

Wymagane dokumenty:

1)      CV wraz z danymi kontaktowymi oraz opisem doświadczenia naukowego (udział w projektach naukowych, publikacjach, naukowe wystąpienia ustne i abstrakty na konferencje naukowe, stypendia naukowe, członkostwo w naukowych organizacjach studenckich, nagrody, wyróżnienia itp.)

2)      krótki list motywacyjny określający zainteresowania badawcze oraz kompetencje do realizacji zadań w projekcie;

3)      kopię dyplomu ukończenia studiów wyższych (potwierdzone z oryginałem), zaświadczenie o ukończeniu studiów magisterskich, zaświadczenie o statusie studenta studiów III stopnia lub statusie studenta co najmniej czwartego roku studiów jednolitych studiów magisterskich. Dokument potwierdzający status studenta/doktoranta (np. zaświadczenie z właściwej uczelni wyższej lub innej jednostki);

4)      podpisaną klauzulę RODO dostępną na stronie https://iod.urk.edu.pl/zasoby/184/klauzula_art13_rekrutacja_pracownikow.pdf.

 

Wymagane dokumenty należy przesłać w formie jednego pliku PDF. Plik musi zawierać skany (lub czytelne zdjęcia) podpisanych dokumentów (wszystkie dokumenty w jednym pliku).

Plik należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: aneta.kopec@urk.edu.pl

Komisja może skontaktować się z najlepszymi kandydatami i zaprosić ich na rozmowę kwalifikacyjną przy użyciu technik internetowych lub bezpośrednio  na Wydziale Technologii Żywności UR.

Stypendia zostaną przyznane na podstawie decyzji Komisji stypendialnej, powołanej w oparciu o „Regulamin przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” z dn. 14.03.2019 r.

 

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Technologii Żywności
ul. Balicka 122
30-149
Kraków
12 662 47 48
12 662 47 48
wtzyw[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wtz

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK