Marzec 2023

Spotkanie naukowo-biznesowe pracowników WTŻ

W dniu 24 marca 2023 r. pracownicy naszego wydziału wzięli udział w spotkaniu naukowo-biznesowym. W spotkaniu udział wzięli Wicemarszałek Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego Łukasz Smółka, Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, dyrektor Juraskiej Izby Gospodarczej Andrzej Bukowczan oraz przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego (właściciel Cukierni Melba Mędrala sp.j. oraz firmy Graner, producenta urządzeń chłodniczych i wyposażenia przemysłu spożywczego).

W czasie spotkania udało się zwiedzić obydwa zakłady oraz zapoznać z procesem produkcji urządzeń chłodniczych. Ponadto, pracownicy Wydziału Technologii Żwności przedstawili przedsiębiorcom możliwości współpracy badawczo-wdrożeniowej, także w kontekście uruchamianego wkrótce Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności.